Hasankeyf Boğulmasın! İmza Kampanyası

550 arkeolojik yerleşme yeri bulunan ve UNESCO’nun 10 adet kültürel miras kriterlerinden 9’unu karşılayabilen dünyadaki tek yer olma özelliğini taşımaktadır hasankeyf. İnsanlığın her döneminden kalma kültür varlıkları ile adeta bir kültürel miras merkezi olan Hasankeyf, Ilısu Barajı’nın suları altında kalarak yok olacak.
Eğer durduramazsak, binlerce yıldır hiçbir medeniyetin yok etmediği Hasankeyf, bizim ellerimizde son bulacak. Ilısu Barajı tamamlandıktan sonra sular altında kalacak 550 arkeolojik yerleşim bir yana, Hasankeyf’te yaşan birçok insan, endemik hayvan ve bitki türleri de yok olacak.

arkeofili.com tarafından başlatılan “Hasankeyf Boğulmasın!” adında change.org platformu aracılığı ile imza kampanyası başlattı. Bu güzel kampanyaya eserdoktoru.com olarak elimizden geldiğince destek olacağımızı ve destekçi olduğumuzu gururla bildirmek isteriz.

Sizlerde “Hasankeyf Boğulmasın!”  Diyorsanız bağlantıyı tıklayarak imza kampanyasına destek olabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Eser Doktoru Buluşmaları - 1 başlıklı konumuz da Alpaslan Hamdi KUZUCUOĞLU, Aynur Aşkı ve Beylerbeyi Sarayı hakkında bilgiler verilmektedir.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Leave a Reply

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.