İstanbul Şişli Üniversitesi Mimari Restorasyon

Programın Amacı:

Mimari Restorasyon Programı,Türkiye’de taşınmaz kültürel değerlerin restore edilerek gelecek kuşaklara nitelikli bir biçimde aktarılmasını hedef alan bütün restorasyon ve konservasyon çalışmalarına bilimsel niteliklerle donanmış eleman yetiştirmeyi amaçlar.

Kariyer Olanakları:

Mimari Restorasyon Programı mezunları, Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na bağlı müze ve saraylarda veya özel müzelerde, restorasyon ve konservasyon konularında faaliyet gösteren kamu ve özel kuruluşların laboratuar, şantiye ve bürolarında, vakıfların gerçekleştirdiği restorasyon işlerinde, arkeolojik kazı ekiplerinde ve şantiyelerde mimarlar yanında ara teknik personel olarak istihdam edilmektedir.

Programlar Arası Geçiş:

Mimari Restorasyon Programı mezunları, Dikey Geçiş Sınavıyla (DGS) üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, geleneksel Türk el sanatları öğretmenliği, Geleneksel Türk el sanatları bölümlerine geçerek dört yıllık lisans öğretimine devam edebilir.

2014-2015 Mimari Restorasyon Taban Puanları ve Kontenjanları:

İstanbul Şişli Üniversitesi MYO Mimari Restorasyon

Üniversite Adı Yüksekokul Program Adı Öğr. Sü. Puan Türü Kont. Min. Puan
İstanbul Şişli MYO İstanbul Şişli MYO Mimari Restorasyon (Tam Burslu) 2 YGS-5 6 415,25000

Bir önceki yazımız olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimari Restorasyon başlıklı konumuz da mimari restorasyon, mimari restorasyon bölümü ve mimari restorasyon bölümü taban puanları 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Leave a Reply

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.