KÜMAD: Sertifika ile Restoratör İstihdamına HAYIR!

Kümad – Kültürel mirası koruma & araştırma derneği, sadece 3 aylık eğitimle profesyonel restoratör olabilme seçeneğine dur demek için imza kampanyası başlattı. Saçma ve bilimden uzak adıma bizlerde dur diyor gereğinin yapılması adına imza kampanyasına destek oluyoruz.

imza kampanyasına katılmak için: https://goo.gl/MQ0iYS

KÜMAD  – Kültürel mirası koruma & araştırma derneği, tarafından yapılan açıklama;

Ülkemizdeki Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım ile Kültür Varlıklarını Koruma Lisans Bölümleri ile Eser Koruma, Obje Konservasyonu gibi Önlisans Bölümlerinde Yazma eser, nadir eser, el yazması ya da kağıt konservasyonu gibi isimlerde işlenen derslerde Kağıt Restorasyonu/Konservasyonu eğitimi verilmektedir. Bu alanda eğitim almış yüzlerce işsiz mezun bulunmasına rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 3 aylık sertifika programı ile kağıt restoratörü yetiştirilmesini amaçlayan bir proje hazırlaması ve projeye göre bu kursiyerlerin devlet birimlerinde görevlendirilecek olması eserler başta olmak üzere Akademilere, Mezunlara ve Öğrencilere büyük haksızlıktır. Sertifika ile restoratör ünvanı verilmesine ve bu sertifikalar ile restorasyon yapılmasına, buna göz yumulmasına HAYIR..

İlgili haber: http://www.eserdoktoru.com/3-aylik-sertifika-ile-profesyonel-restoratorler.html


Bir önceki yazımız olan Bir Silgi Bir Kalem başlıklı konumuz da Bir Silgi Bir Kalem ve destek hakkında bilgiler verilmektedir.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Leave a Reply

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Selam sizle iletişim nasıl gece bilirim ????

    Merhaba, iletişim sayfamızdan formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca e-posta olarak size dönüş yapılmıştır.
    Sevgiler.